Idea | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Idea

Ideą projektu jest promowanie wartości ekologicznych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych działań. W planach są wykłady dla seniorów i osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzające w tematykę przedsięwzięcia. Przygotujemy także warsztaty rozwijania umiejętności cyfrowych dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnością wzroku. Poza tym nagramy podcasty oraz wideo o tematyce ekologii w kulturze, a także wykład o Mozarcie, w którym zgłębimy tajemnice życia austriackiego kompozytora. Wystąpienie umieścimy na kanale YouTube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, dzięki czemu będzie można do niego wrócić w dowolnej chwili. Podobnie będzie z reportażem z koncertu – będzie on dostępny online bez żadnych opłat.

Przy realizacji koncertu „Requiem nieskończoności” Toruńska Orkiestra Symfoniczna współpracować będzie z wieloma innymi podmiotami m.in. z lokalnymi uniwersytetami i chórami, Pomorskim Towarzystwem Muzycznym, a także z firmami z regionu, które będą miały możliwość ekspozycji stoisk ekologiczno-edukacyjnych, promujących ich działania. 

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przy okazji przedsięwzięcia również chce promować aktywności ekologiczne. Zredukujemy liczbę ulotek i plakatów, jednocześnie skupiając się na promocji koncertu w Internecie. Dodatkowo zachęcimy wszystkich widzów do dotarcia na nasze wydarzenia na rowerze lub komunikacją miejską. Przed budynkiem CKK Jordanki znajdują się stojaki na rowery, a najbliższe przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są niemalże naprzeciwko budynku. To dobra okazja, by zrezygnować z jazdy samochodem, troszcząc się w ten sposób zarówno o środowisko, jak i o własny portfel. 


Projekt został sfinansowany przez Unię Europejską NextGenerationEU. Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju, realizowany jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Zestaw logotypów KPO